24 Månaders Garanti
Säljs av IML - auktoriserad återförsäljare i EU
Teknisk service
Fri frakt med en leveranstid på 5-7 arbetsdagar från lokalt lager. Inga andra kostnader tillkommer!
Denna modell har inte CoC!!!
Elektrisk skoter Zero
Den elektriska skotern ZERO är ett idealiskt elfordon för alla människor som vill röra sig snabbt, bekvämt och ekonomiskt. En skoter med sittplats är perfekt för alla att effektivt förflytta sig över korta avstånd. Trots sittplats är detta en skoter som får färdas på en cykelbana.
Snygg skoter med sits
ZERO är det perfekta elfordonet för korta resor eller shoppingresor. Du kan enkelt packa småsaker i den främre korgen och ta ditt barn eller barnbarn på baksätet.
ZERO elscootern är utrustad med en 500W motor och ett löstagbart 48V 20Ah litiumjonbatteri. Tack vare dessa parametrar är den verkliga räckvidden 45 km och batteriets laddningstid är cirka 5-6 timmar. Den maximala hastigheten är 25 km/h.
Utrustning
Skotern är utrustad med tre växlar, larm, LED-ljus och parkeringsspärr. ZERO har främre skiv- och trumbromsar, en modern digital display som visar antal tillryggalagda kilometer, batteriladdningsstatus och hastighet du förflyttar dig med. Det du behöver finns i den här skotern – perfekt för korta resor, till skolan, jobbet eller mindre shopping. Bekvämt och stabilt!
BATTERY |
Lithium-ion |
BATTERY CAPACITY |
48V 20AH |
BATTERY WEIGHT |
12kg |
BATTERY CHARGING TIME |
4-5 hours |
MAX LOAD |
150 kg |
REMOVABLE BATTERY |
Yes |
DRIVE |
500W |
MAXIMUM RANGE |
45 km/ 1 person (70kg) |
MAX SPEED |
25 km/h |
BRAKES (FRONT/REAR) |
Disc/Drum |
DISPLAY |
Digital |
EQUIPMENT |
Alarm, basket, LED lights |
COLOR |
Black, Red, Yellow |
TIRE SIZE (FRONT / REAR) |
16 x 2.5 Tubeless Tire |